Vzdělávání a odborná specializace
Vzdělávání a odborná specializace
Vzdělávání a odborná specializace

Jsme si vědomi toho, že bez důkladné znalosti produktů je těžké představit zákazníkovi kvalitní zahraniční výrobek tak, aby pochopil jeho umístění na trhu, cenu a především kvalitu. Proto jsme se rozhodli zaměřit podstatnou část aktivit na vzdělávání odborné veřejnosti, profesní růst a specializaci osob, které tvoří důležitý článek mezi výrobcem a koncovým zákazníkem.

Italsko-česká komora realizuje v posledních letech řadu aktivit na podporu a zkvalitnění služeb poskytovaných odbornou veřejností, zejména ze segmentu ho.re.ca, ale i pro samotnými dovozci a prodejci. Snažíme se klást důraz na rozšíření správných informací o charakteristikách jednotlivých produktů a jejich prezentace, s důrazem na aktuální světový fenomén Italian sounding. Školíme studenty odborných škol i personál českého pohostinství (nejen) italských zařízení ve snaze zlepšit a zefektivnit služby poskytované zákazníkům, pro než je slovní spojení italská pohostinnost synonymem ochoty, flexibility, potěšení a dobré nálady.

Díky silným a aktivním italským partnerům měla italsko-česká komora možnost navázat fungující spolupráci se vzdělávacími instituty v Itálii i v České republice, i s úřady zabývajícími se odborným vzděláváním v rámci regionálních i evropských fondů. Měli jsme takto možnost zrealizovat kurz profesionální italské kuchyně pro studenty Vysoké školy hotelové s návazností na praktickou stáž v jihoitalské Apulii a návštěvy autentických italských výroben gastronomických produktů, dále zrealizovat kurz o italské sýrařské tradici, o výrobě olivového oleje, o zpracování mouky a dalších cereálií do těstovin a tradičních pekařských výrobků a v neposlední řadě také nesčetné masterclass zaměřené na italské víno, určené zejména sommeliérům a dovozcům lahvového vína s ochrannou známkou původu.

Uskutečněné projekty a Masterclass:

Italská gastronomie v praxi (2018)

Masterclass Valpolicella vs. Lugana (2017)

Puglia XP (2017)

Masterclass Primitivo (2017)

Know the Piedmont region (2016)

Masterclass Valpolicella wines (2016)

Masterclass Ruché (2015)

Know the Marche region (2015)

Masterclass Vino nobile di Montepulciano (2014)

Masterclass Prosecco DOCG (2014)

MÁM ZÁJEM O ÚČAST / VÍCE INFORMACÍ
* Povinná pole
OK